APC Back-UPS BX Series BX1200MI-FR UPS 650Watt 1200VA
APC Back-UPS BX Series BX1200MI-FR - UPS - AC 230 V - 650 watt - 1200 VA - 9 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - sort
  • Produktnummer 996633335
    Modell BX1200MI-FR
    Varumärke APC
    EAN 0731304413578
    Vikt 8.69 kg
Produktbeskrivelse APC Back-UPS BX Series BX1200MI-FR - UPS - 650 watt - 1200 VA
Enhedstype UPS - ekstern
Vægt 7.6 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 230 V ± 10%
Strømkapacitet 650 watt / 1200 VA
Input-stik 1
Output-stikforbindelser 4 x strøm Type E
Batteri Blysyre - 9 At
Antal batterier 1
Driftstid (op til) 5 min ved halv belastning
Netværk USB
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) 14 cm x 39 cm x 19 cm
Producentgaranti 2 års garanti
Allmänt
Färg Svart
Typ av enhet UPS - extern
Nätdel
Effektkapacitet 650 Watt / 1200 VA
Energivärdering 273 joule
Erforderlig frekvens 50/60 Hz
Inmatningsanslutningar 1
Inspänning AC 230 V
Inspänningens område AC 140 - 300 V
Kontaktdetaljer för uteffekt 4 x ström Typ E
Kretsskydd Strömbrytare
Överspänningsskydd Nätverk - RJ-45 - 1 inmatningsrad/1 utmatningsrad
Tillhandahållen frekvens 50/60 Hz
UPS-teknik Interaktiv
Utspänning AC 230 V ± 10% - 50/60 Hz
Utvågform Stegapproximation till en sinusvåg
Batteri
Antal 1
Egenskaper Underhållsfri, förseglad
Kapacitet 9 Ah
Laddningstid 8 timmar
Runtime (upp till) 5 min vid 50 % laddning | 1 min vid full laddning
Teknik Bly-syra
Tillförd spänning 12 V
Transfertid 6 ms
Nätverk
Gränssnitt för fjärradministration USB
Expansion/Anslutning
Gränssnitt 1 x hantering (USB) - 4-stifts USB typ B
Diverse
Egenskaper Hörbart larm, Automatisk spänningsreglering (AVR), LED-indikatorer, automatiskt självtest
Medföljande kablar Strömkabel - extern - 1.22 m
Standarder som följs CB, IEC 62040-2, IP20, IEC 62040-1
Programvara / Systemkrav
Medföljande programvara APC PowerChute Personal Edition
Tillverkarens garanti
Service och support Begränsad garanti - 2 år
Miljöparametrar
Ljudnivå 40 dBA
Luftfuktighet vid drift 0 - 95%
Max temperatur vid drift 40 °C
Min temperatur vid drift 0 °C