APC Easy UPS BVX Series BVX1200LI-GR UPS 650Watt 1200VA
APC Easy UPS BVX Series BVX1200LI-GR - UPS - AC 230 V - 650 watt - 1200 VA - 9 At - output-stikforbindelser: 4
  • Produktnummer 996609555
    Modell BVX1200LI-GR
    Varumärke APC
    EAN 0731304404606
    Vikt 8.75 kg
Produktbeskrivelse APC Easy UPS BVX Series BVX1200LI-GR - UPS - 650 watt - 1200 VA
Enhedstype UPS - ekstern
Vægt 7.5 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 230 V ± 10%
Strømkapacitet 650 watt / 1200 VA
Input-stik 1 x power CEE 7/7
Output-stikforbindelser 4 x strømtype F
Batteri Blysyre - 9 At
Antal batterier 1
Driftstid (op til) 4.8 min ved halv belastning
Dimensioner (B x D x H) 14 cm x 39 cm x 19 cm
Producentgaranti 2 års garanti
Allmänt
Typ av enhet UPS - extern
Nätdel
Effektkapacitet 650 Watt / 1200 VA
Energivärdering 273 joule
Erforderlig frekvens 50/60 Hz
Inmatningsanslutningar 1 x ström CEE 7/7
Inspänning AC 230 V
Inspänningens område AC 140 - 300 V
Kontaktdetaljer för uteffekt 4 x ström typ F
Kretsskydd Strömbrytare
Tillhandahållen frekvens 50/60 Hz
UPS-teknik Interaktiv
Utspänning AC 230 V ± 10% - 50/60 Hz
Utvågform Stegapproximation till en sinusvåg
Batteri
Antal 1
Egenskaper Underhållsfri
Kapacitet 9 Ah
Laddningstid 8 timmar
Runtime (upp till) 4.8 min vid 50 % laddning | 3.2 min vid 70 % laddning
Teknik Bly-syra
Tillförd spänning 12 V
Transfertid 6 ms
Diverse
Egenskaper Hörbart larm, Automatisk spänningsreglering (AVR)
Medföljande kablar Strömkabel - extern - 1.2 m
Standarder som följs CB, EMC, IEC 62040-2, RoHS, EN 62040-2, IP20, IEC 62040-1, EN 62040-1
Tillverkarens garanti
Service och support Begränsad garanti - 2 år
Miljöparametrar
Luftfuktighet vid drift 0 - 95%
Max temperatur vid drift 40 °C
Min temperatur vid drift 0 °C