Salicru SLC-6000-TWIN RT3 B1 UPS-enhed Dobbeltkonvertering (online) 6 kVA 6000 W
Salicru SLC-6000-TWIN RT3 B1. UPS topologi: Dobbeltkonvertering (online), Output strømkapacitet (VA): 6 kVA, Udgangseffekt: 6000 W. AC stikkontakt typer: C13 forbinder, C19 forbinder, Terminal, Seriel grænsefladetype: RS-232. Formfaktor: Reolbeslag/tårn, Produktfarve: Sort, Kapabilitet: EN-IEC 62040-1 EN 62040-2(C3) VFI-SS-111 (IEC 62040-3) ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001. Bredde: 438 mm, Dybde: 570 mm, Højde: 86,3 mm
  • Produktnummer 1002244969
    Modell 6B4AB000006
    Varumärke SALICRU
    EAN 8436584873082
    Vikt 13.6 kg
UPS topologi Dobbeltkonvertering (online)
Output strømkapacitet (VA) 6 kVA
Udgangseffekt 6000 W
Indgående driftsspænding (min.) 160 V
Indgående driftsspænding (maks.) 276 V
Indgangsfrekvens 40/70 Hz
Formfaktor Reolbeslag/tårn
Produktfarve Sort
Funktioner
ECO-tilstand Ja
Effektivitet (ECO mode) 98%
Effektivitet (on-line tilstand) 95%
Indgående strømfaktor 0,99
Indgangsfrekvens 40/70 Hz
Nødstrøm Off (EPO) Ja
Støjniveau 55 dB
THD, indgående strøm 3%
Udgående strømfaktor 1
Udgangs driftsspænding (maks.) 240 V
Udgangs driftsspænding (min.) 220 V
Udgangseffekt 6000 W
Udgangsspænding total harmonisk forvrængning (THD) 1%
Porte & Grænseflader
AC stikkontakt typer C13 forbinder, C19 forbinder, Terminal
Antal USB 2.0-porte 1
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
RS-232-porte 1
Seriegrænseflade Ja
Seriel grænsefladetype RS-232
SmartSlot Ja
USB-port Ja
Batteri
Koldstart Ja
Design
Formfaktor Reolbeslag/tårn
Kapabilitet EN-IEC 62040-1 EN 62040-2(C3) VFI-SS-111 (IEC 62040-3) ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
LED-indikatorer Ja
Produktfarve Sort
Driftsbetingelser
Driftshøjde 0 - 3000 m
Driftstemperatur (T-T) 0 - 50 °C
Vægt & størrelser
Bredde 438 mm
Dybde 570 mm
Højde 86,3 mm