Salicru SLC-8000-TWIN RT3 B0 UPS-enhed Dobbeltkonvertering (online) 8 kVA 8000 W
Salicru SLC-8000-TWIN RT3 B0. UPS topologi: Dobbeltkonvertering (online), Output strømkapacitet (VA): 8 kVA, Udgangseffekt: 8000 W. Seriel grænsefladetype: RS-232. Formfaktor: Reolbeslag/tårn, Produktfarve: Sort. Certificering: EN-IEC 62040-1 EN 62040-2(C3) VFI-SS-111 (IEC 62040-3) ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001. Bredde: 438 mm, Dybde: 570 mm, Højde: 220 mm
  • Produktnummer 1002244967
    Modell 6B4AB000004
    Varumärke SALICRU
    EAN 8436584873068
    Vikt 64.5 kg
UPS topologi Dobbeltkonvertering (online)
Output strømkapacitet (VA) 8 kVA
Udgangseffekt 8000 W
Indgående driftsspænding (min.) 110 V
Indgående driftsspænding (maks.) 276 V
Indgangsfrekvens 40/70 Hz
Formfaktor Reolbeslag/tårn
Produktfarve Sort
Funktioner
Antal indgående faser 1
Antal udgående faser 1
ECO-tilstand Ja
Effektivitet (ECO mode) 98%
Effektivitet (on-line tilstand) 95%
Indgående strømfaktor 0,99
Indgangsfrekvens 40/70 Hz
Nødstrøm Off (EPO) Ja
Støjniveau 60 dB
Strøm faktor 1
Strømkilde type Vekselstrøm
THD, indgående strøm 3%
Uddgående frekvens 50/60 Hz
Udgående strømfaktor 1
Udgangs driftsspænding (maks.) 240 V
Udgangs driftsspænding (min.) 220 V
Udgangseffekt 8000 W
Udgangsspænding total harmonisk forvrængning (THD) 1%
Porte & Grænseflader
Antal USB 2.0-porte 1
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
RS-232-porte 1
Seriegrænseflade Ja
Seriel grænsefladetype RS-232
USB-port Ja
Batteri
Koldstart Ja
Design
Formfaktor Reolbeslag/tårn
Produktfarve Sort
Driftsbetingelser
Driftshøjde 0 - 3000 m
Driftstemperatur (T-T) 0 - 50 °C
Vægt & størrelser
Bredde 438 mm
Dybde 570 mm
Højde 220 mm