Ubiquiti Networks POE-50-60W 60Watt
Ubiquiti Networks POE-50-60W - Strøminjektor - AC 120/230 V - 60 watt
  • Produktnummer 988698993
    Modell POE-50-60W
    Varumärke
    Gå till varumärkets webbplats
    EAN 0810354023118
    Vikt 0.36 kg
Produktbeskrivelse Ubiquiti Networks POE-50-60W - strøminjektor - 60 watt
Enhedstype Strøminjektor - ekstern
Vægt 192 g
Indgangspænding AC 120/230 V
Udgangspænding 50 V
Strømkapacitet 60 watt
Input-stik Strøm IEC 60320 C6
Output-stikforbindelser 1 x RJ-45
Dimensioner (B x D x H) 6 cm x 10.095 cm x 3.3 cm
Producentgaranti 1 års garanti
Expansion/Anslutning
Gränssnitt 1 x Gigabit LAN - RJ-45
Diverse
Egenskaper LED-indikatorer
Standarder som följs FCC Klass B-certifierade, UL, EN55022, EN55024, CCC, UL 60950-1, IEC 60950-1
Tillverkarens garanti
Service och support Begränsad garanti - 1 år
Miljöparametrar
Luftfuktighet vid drift 35 - 95 % (icke-kondenserande)
Max temperatur vid drift 40 °C
Min temperatur vid drift 0 °C
Mått och vikt
Bredd 6 cm
Djup 10.095 cm
Höjd 3.3 cm
Vikt 192 g
Allmänt
Typ av enhet Strömtillförsel - extern
Nätdel
Effektivitet 85%+
Effektkapacitet 60 Watt
Erforderlig frekvens 47 - 63 Hz
Inmatningsanslutningar Ström IEC 60320 C6
Inspänning AC 120/230 V
Inspänningens område AC 90 - 260 V
Kontaktdetaljer för uteffekt 1 x RJ-45
Utspänning 50 V