APC Back-UPS BX Series BX1200MI UPS 650Watt 1200VA
APC Back-UPS BX Series BX1200MI - UPS - AC 230 V - 650 watt - 1200 VA - 9 At - output-stikforbindelser: 6
  • Product no 996609550
    Model BX1200MI
    Brand APC
    EAN 0731304410812
    Weight 8.67 kg
Produktbeskrivelse APC Back-UPS BX Series BX1200MI - UPS - 650 watt - 1200 VA
Enhedstype UPS - ekstern
Vægt 7.6 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 230 V ± 10%
Strømkapacitet 650 watt / 1200 VA
Input-stik 1 x strøm IEC 60320 C14
Output-stikforbindelser 6 x power IEC 60320 C13
Batteri Blysyre - 9 At
Antal batterier 1
Driftstid (op til) 5 min ved halv belastning
Dimensioner (B x D x H) 14 cm x 39 cm x 19 cm
Producentgaranti 2 års garanti
General
Device Type UPS - external
Power Device
Circuit Protection Fuse
Dataline Surge Protection Network - RJ-45 - 1 input line / 1 output line
Frequency Provided 50/60 Hz
Frequency Required 50/60 Hz
Input Connectors 1 x power IEC 60320 C14
Input Voltage AC 230 V
Input Voltage Range AC 140 - 300 V
Output Voltage AC 230 V ± 10% - 50/60 Hz
Output Waveform Stepped approximation to a sinewave
Power Capacity 650 Watt / 1200 VA
Power Output Connectors Details 6 x power IEC 60320 C13
Surge Energy Rating 273 Joules
UPS Technology Line interactive
Battery
Capacity 9 Ah
Features Maintenance free, sealed
Quantity 1
Recharge Time 8 hours
Run Time (Up To) 5 min at 50% load | 1 min at full load
Technology Lead acid
Transfer Time 6 ms
Voltage Provided 12 V
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x USB
Miscellaneous
Compliant Standards CB, IEC 62040-2, IP20, IEC 62040-1, EN 62040-1
Features Audible alarm, Automatic Voltage Regulation (AVR)
Manufacturer Warranty
Service & Support Limited warranty - replace or repair - 2 years
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 0 - 95%
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 0 °C