LG 27TQ615S-PZ 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI
LG 27TQ615S-PZ - TQ615S - LED-skærm med TV-tuner - Smart - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 14 ms - 2xHDMI - højtalere - sort
  • Product no 1000784042
    Model 27TQ615S-PZ.AEU
    Brand LG Electronics
    Go to brand's website
    EAN 8806091585899
    Weight 5.48 kg
Produktbeskrivelse LG 27TQ615S-PZ - TQ615S - LED-skærm med TV-tuner - Full HD (1080p) - 27"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27" - Smart monitor
Energiklasse Klasse E
Egenskaber Fjernstyring, Wi-Fi, Bluetooth adapter, Ethernet netværksadapter
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080
Pixel Pitch 0.3114 mm
Lysstyrke 250 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1
Responstid 14 ms (grå-til-grå)
Farve support 16,7 millioner farver (8-bit)
Farvespektrum 72% NTSC
Input-stik 2xHDMI
Indbygget Ethernet Ja
Digital TV Tuner DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.2 cm x 15.25 cm x 42.31 cm
Vægt 3.75 kg
General
Aspect Ratio 16:9
Backlight Technology LED backlight
Brightness 250 cd/m²
Built-in Devices Wi-Fi, Bluetooth adapter, Ethernet network adapter
Color Black
Color Gamut 72% NTSC
Color Support 16.7 million colors (8-bit)
Contrast Ratio 1000:1
Diagonal Size 27"
Dimensions (WxDxH) 61.2 cm x 15.25 cm x 42.31 cm - with stand
Display Type LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix - Smart monitor
Energy Class Class E
Horizontal Refresh Rate 30 - 83 kHz
Horizontal Viewing Angle 178
Native Resolution Full HD (1080p) 1920 x 1080
Operating System Web OS 22
Panel Type IPS
Pixel Pitch 0.3114 mm
Response Time 14 ms (gray-to-gray)
Vertical Refresh Rate 58 - 62 Hz
Vertical Viewing Angle 178
Weight 3.75 kg
TV Tuner
Conditional Access Common Interface (CI) slot
Digital TV DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Audio
Output Power / Channel 5 Watt
Type Speakers - stereo
Input
Type Remote control
Connectivity
Interfaces 2 x HDMI | USB 2.0 | Digital audio output (optical) | LAN
Mechanical
VESA Mounting Interface 75 x 75 mm