Armac Rack PSW series R/3000I/PSW UPS
Armac Rack PSW series R/3000I/PSW - UPS (stativ-monterbar / ekstern) - AC 230 V - 2100 watt - 3000 VA - 9 Ah - 9 At - USB - output-stikforbindelser: 8 - 2U - 19"
  • Produktnummer 995738457
    Modell R/3000I/PSW
    Varumärke Armac
    EAN 5901969421385
    Vikt 28.5 kg
Produktbeskrivelse Armac Rack PSW series R/3000I/PSW - UPS - 2100 watt - 3000 VA - 9 Ah
Enhedstype UPS - stativ-monterbar / ekstern
Rackstørrelse 19" - 2U
Vægt 28.5 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 230 V
Strømkapacitet 2100 watt / 3000 VA
Input-stik 1 x strøm
Output-stikforbindelser 8 x power IEC 60320 C13
Batteri - 9 Ah - 9 At
Antal batterier 4
Netværk USB
Dimensioner (B x D x H) 44 cm x 53 cm x 8.8 cm
Producentgaranti 2 års garanti
Allmänt
Höjd (U-format) 2U
Stativstorlek 19"
Typ av enhet UPS - rackmonterbar/extern
Nätdel
Effektkapacitet 2100 Watt / 3000 VA
Erforderlig frekvens 40 - 70 Hz
Inmatningsanslutningar 1 x ström
Inspänning AC 230 V
Inspänningens område AC 145 - 300 V
Kontaktdetaljer för uteffekt 8 x ström IEC 60320 C13
Överspänningsskydd Nätverk/telefonlinje - RJ-45/RJ-11 - 1 inmatningsrad/1 utmatningsrad
PF (Power Factor) 0.7
Tillhandahållen frekvens 50 Hz
UPS-teknik Online
Utspänning AC 230 V 50 Hz
Utvågform Sinusvåg
Batteri
Antal 4
Kapacitet 9 Ah 9 Ah
Tillförd spänning 12 V
Transfertid 4 ms
Nätverk
Gränssnitt för fjärradministration USB
Expansion/Anslutning
Gränssnitt 1 x hantering (USB) - 4-stifts USB typ B
Diverse
Egenskaper LCD-bildskärm, Automatisk spänningsreglering (AVR), överbelastningsskydd
Tillverkarens garanti
Service och support Begränsad garanti - 2 år
Miljöparametrar
Ljudnivå 45 dB
Luftfuktighet vid drift 20 - 95%
Max temperatur vid drift 40 °C
Min temperatur vid drift 0 °C