CyberPower BRICs II BR1200ELCD UPS 720Watt 1200VA
CyberPower BRICs II BR1200ELCD - UPS - AC 230 V - 720 watt - 1200 VA - 5.5 At - USB - output-stikforbindelser: 8
  • Produktnummer 989851559
    Modell BR1200ELCD
    Varumärke CyberPower Systems
    EAN 4712856270549
    Vikt 8.42 kg
Produktbeskrivelse CyberPower BRICs II BR1200ELCD - UPS - 720 watt - 1200 VA
Enhedstype UPS - ekstern
Vægt 8.2 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 230 V ± 10%
Strømkapacitet 720 watt / 1200 VA
Input-stik 1
Output-stikforbindelser 4 x strøm (UPS og overspænding)<br>4 x strøm (overspænding)
Batteri - 5.5 At
Antal batterier 2
Driftstid (op til) 4 min ved 75 % belastning
Netværk USB
Dimensioner (B x D x H) 28.8 cm x 16.6 cm x 11.8 cm
Producentgaranti 2 års garanti
Allmänt
Typ av enhet UPS - extern
Nätdel
Effektivitet 96.5%
Effektkapacitet 720 Watt / 1200 VA
Erforderlig frekvens 47 - 63 Hz
Inmatningsanslutningar 1
Inspänning AC 230 V
Inspänningens område AC 160 - 265 V
Kontaktdetaljer för uteffekt 4 x ström (UPS och spänningsutjämnare) | 4 x ström (spänningsutjämnare)
Kretsskydd Strömbrytare
Överspänningsskydd Nätverk/telefonlinje - RJ-45/RJ-11 - 1 inmatningsrad/1 utmatningsrad
Spänningsavledning Ja
Tillhandahållen frekvens 50/60 Hz
UPS-teknik Interaktiv
Utspänning AC 230 V ± 10% - 50/60 Hz
Utvågform Stegapproximation till en sinusvåg
Batteri
Antal 2
Kapacitet 5.5 Ah
Laddningstid 8 timmar
Runtime (upp till) 4 min vid 75 % laddning | 10 min vid halv maskin
Tillförd spänning 12 V