CyberPower BRICs II BR1200ELCD UPS 720Watt 1200VA
CyberPower BRICs II BR1200ELCD - UPS - AC 230 V - 720 watt - 1200 VA - 5.5 At - USB - output-stikforbindelser: 8
  • Product no 989851559
    Model BR1200ELCD
    Brand CyberPower Systems
    EAN 4712856270549
    Weight 8.42 kg
Produktbeskrivelse CyberPower BRICs II BR1200ELCD - UPS - 720 watt - 1200 VA
Enhedstype UPS - ekstern
Vægt 8.2 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 230 V ± 10%
Strømkapacitet 720 watt / 1200 VA
Input-stik 1
Output-stikforbindelser 4 x strøm (UPS og overspænding)<br>4 x strøm (overspænding)
Batteri - 5.5 At
Antal batterier 2
Driftstid (op til) 4 min ved 75 % belastning
Netværk USB
Dimensioner (B x D x H) 28.8 cm x 16.6 cm x 11.8 cm
Producentgaranti 2 års garanti
General
Device Type UPS - external
Power Device
Circuit Protection Circuit breaker
Dataline Surge Protection Network/phone line - RJ-45/RJ-11 - 1 input line / 1 output line
Efficiency 96.5%
Frequency Provided 50/60 Hz
Frequency Required 47 - 63 Hz
Input Connectors 1
Input Voltage AC 230 V
Input Voltage Range AC 160 - 265 V
Output Voltage AC 230 V ± 10% - 50/60 Hz
Output Waveform Stepped approximation to a sinewave
Power Capacity 720 Watt / 1200 VA
Power Output Connectors Details 4 x power (UPS and surge) | 4 x power (surge)
Surge Suppression Yes
UPS Technology Line interactive
Battery
Capacity 5.5 Ah
Quantity 2
Recharge Time 8 hours
Run Time (Up To) 4 min at 75% load | 10 min at half load
Voltage Provided 12 V