CyberPower Online S Series OLS3000EA UPS 2700Watt 3000VA
CyberPower Online S Series OLS3000EA - UPS - AC 230 V - 2700 watt - 3000 VA - 9 At - RS-232, USB - output-stikforbindelser: 7 - aktiv PFC - sort
  • Produktnummer 999620880
    Modell OLS3000EA-DE
    Varumärke CyberPower Systems
    EAN 4711027790251
    Vikt 21.3 kg
Produktbeskrivelse CyberPower Online S Series OLS3000EA - UPS - 2700 watt - 3000 VA
Enhedstype UPS - aktiv Power Factor Correction (PFC) - ekstern
Vægt 21.3 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 208/220/230/240 V ± 1%
Strømkapacitet 2700 watt / 3000 VA
Input-stik 1 x strøm IEC 60320 C20
Output-stikforbindelser 1 x hardwire<br>2 x power IEC 60320 C13<br>4 x power CEE 7/7
Batteri Blysyre - 9 At
Driftstid (op til) 4.3 min ved fuld belastning
Netværk RS-232, USB
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) 19.6 cm x 41.6 cm x 33.7 cm
Allmänt
Färg Svart
Typ av enhet UPS - aktiv effektfaktorkorrigering (PFC) - extern
Nätdel
Effektivitet 95% Eco mode
Effektkapacitet 2700 Watt / 3000 VA
Energivärdering 370 joule
Erforderlig frekvens 50/60 Hz ± 10Hz
Inmatningsanslutningar 1 x ström IEC 60320 C20
Inspänning AC 230 V
Inspänningens område AC 190 - 300 V
Kontaktdetaljer för uteffekt 1 x fast | 2 x ström IEC 60320 C13 | 4 x ström CEE 7/7
Kretsskydd Säkring, strömbrytare
Marginal för inspänning + 10% / - 10%
PF (Power Factor) 0.9
Spänningsavledning Ja
THD (Total Harmonic Distortion) 5 %
Tillhandahållen frekvens 50/60 Hz ± 0.5%
UPS-teknik Online
Utspänning AC 208/220/230/240 V ± 1% - 50/60 Hz
Utvågform Sinusvåg
Batteri
Egenskaper Förseglad
Kapacitet 9 Ah
Laddningstid 4 timmar
Runtime (upp till) 4.3 min vid full laddning | 13.8 min vid halv maskin
Teknik Bly-syra
Tillförd spänning 12 V
Nätverk
Gränssnitt för fjärradministration RS-232, USB
Expansion/Anslutning
Expansionskortplatser 1 (totalt)/ 1 (ledig) x Intelligent Slot
Gränssnitt 1 x hantering (RS-232) - 9 pin D-Sub (DB-9) | 1 x hantering (USB) - 4-stifts USB typ B | 1 x EPO (emergency power off) | 1 x torr kontakt
Diverse
Medföljande kablar Strömkabel - extern - 1.5 m | USB-kabel - extern
Standarder som följs RoHS, LoA
Miljöparametrar
Luftfuktighet vid drift 20 - 90 % (icke-kondenserande)
Max temperatur vid drift 40 °C
Min temperatur vid drift 0 °C