CyberPower Online S Series OLS3000EA UPS 2700Watt 3000VA
CyberPower Online S Series OLS3000EA - UPS - AC 230 V - 2700 watt - 3000 VA - 9 At - RS-232, USB - output-stikforbindelser: 7 - aktiv PFC - sort
  • Product no 999620880
    Model OLS3000EA-DE
    Brand CyberPower Systems
    EAN 4711027790251
    Weight 21.3 kg
Produktbeskrivelse CyberPower Online S Series OLS3000EA - UPS - 2700 watt - 3000 VA
Enhedstype UPS - aktiv Power Factor Correction (PFC) - ekstern
Vægt 21.3 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 208/220/230/240 V ± 1%
Strømkapacitet 2700 watt / 3000 VA
Input-stik 1 x strøm IEC 60320 C20
Output-stikforbindelser 1 x hardwire<br>2 x power IEC 60320 C13<br>4 x power CEE 7/7
Batteri Blysyre - 9 At
Driftstid (op til) 4.3 min ved fuld belastning
Netværk RS-232, USB
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) 19.6 cm x 41.6 cm x 33.7 cm
General
Color Black
Device Type UPS - active Power Factor Correction (PFC) - external
Power Device
Circuit Protection Fuse, circuit breaker
Efficiency 95% Eco mode
Frequency Provided 50/60 Hz ± 0.5%
Frequency Required 50/60 Hz ± 10Hz
Input Connectors 1 x power IEC 60320 C20
Input Voltage AC 230 V
Input Voltage Margin + 10% / - 10%
Input Voltage Range AC 190 - 300 V
Output Voltage AC 208/220/230/240 V ± 1% - 50/60 Hz
Output Waveform Sinewave
Power Capacity 2700 Watt / 3000 VA
Power Factor (PF) 0.9
Power Output Connectors Details 1 x hardwire | 2 x power IEC 60320 C13 | 4 x power CEE 7/7
Surge Energy Rating 370 Joules
Surge Suppression Yes
Total Harmonic Distortion (THD) 5 %
UPS Technology On-line
Battery
Capacity 9 Ah
Features Sealed
Recharge Time 4 hours
Run Time (Up To) 4.3 min at full load | 13.8 min at half load
Technology Lead acid
Voltage Provided 12 V
Networking
Remote Management Interface RS-232, USB
Expansion / Connectivity
Expansion Slots 1 (total) / 1 (free) x Intelligent Slot
Interfaces 1 x management (RS-232) - 9 pin D-Sub (DB-9) | 1 x management (USB) - 4 pin USB Type B | 1 x EPO (emergency power off) | 1 x dry contact
Miscellaneous
Cables Included Power cable - external - 1.5 m | USB cable - external
Compliant Standards RoHS, LoA
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 20 - 90% (non-condensing)
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 0 °C