Armac Rack PSW series R/3000I/PSW UPS
Armac Rack PSW series R/3000I/PSW - UPS (stativ-monterbar / ekstern) - AC 230 V - 2100 watt - 3000 VA - 9 Ah - 9 At - USB - output-stikforbindelser: 8 - 2U - 19"
  • Product no 995738457
    Model R/3000I/PSW
    Brand Armac
    EAN 5901969421385
    Weight 28.5 kg
Produktbeskrivelse Armac Rack PSW series R/3000I/PSW - UPS - 2100 watt - 3000 VA - 9 Ah
Enhedstype UPS - stativ-monterbar / ekstern
Rackstørrelse 19" - 2U
Vægt 28.5 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 230 V
Strømkapacitet 2100 watt / 3000 VA
Input-stik 1 x strøm
Output-stikforbindelser 8 x power IEC 60320 C13
Batteri - 9 Ah - 9 At
Antal batterier 4
Netværk USB
Dimensioner (B x D x H) 44 cm x 53 cm x 8.8 cm
Producentgaranti 2 års garanti
General
Device Type UPS - rack-mountable / external
Height (Rack Units) 2U
Rack Size 19"
Power Device
Dataline Surge Protection Network/phone line - RJ-45/RJ-11 - 1 input line / 1 output line
Frequency Provided 50 Hz
Frequency Required 40 - 70 Hz
Input Connectors 1 x power
Input Voltage AC 230 V
Input Voltage Range AC 145 - 300 V
Output Voltage AC 230 V 50 Hz
Output Waveform Sinewave
Power Capacity 2100 Watt / 3000 VA
Power Factor (PF) 0.7
Power Output Connectors Details 8 x power IEC 60320 C13
UPS Technology On-line
Battery
Capacity 9 Ah 9 Ah
Quantity 4
Transfer Time 4 ms
Voltage Provided 12 V
Networking
Remote Management Interface USB
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x management (USB) - 4 pin USB Type B
Miscellaneous
Features LCD display, Automatic Voltage Regulation (AVR), overload protection
Manufacturer Warranty
Service & Support Limited warranty - 2 years
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 20 - 95%
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 0 °C