CyberPower Extended Battery Module BPE144VL2U01 Batterihus Stativ-monterbar / ekstern
  • Product no 994908886
    Model BPE144VL2U01
    Brand CyberPower Systems
    EAN 4712856275575
    Weight 53.1 kg
Produktbeskrivelse CyberPower Extended Battery Module BPE144VL2U01 - batterihus - Blysyre - 9 Ah
Enhedstype Batterihus - stativ-monterbar / ekstern
Rackstørrelse 2U
Vægt 44 kg
Udgangspænding 144 V
Batteri Blysyre - 9 Ah
Antal batterier 12
Farve Sølv
Dimensioner (B x D x H) 43.3 cm x 72 cm x 8.65 cm
General
Color Silver
Device Type Battery enclosure - rack-mountable / external
Height (Rack Units) 2U
Power Device
Max Electric Current 55 A
Output Voltage 144 V
Battery
Capacity 9 Ah
Features Sealed
Quantity 12
Recharge Time 4 hours
Technology Lead acid
Voltage Provided 12 V
Miscellaneous
Compliant Standards RoHS, EAC, RCM
Features Metal cabinet, hot-swappable batteries
Rack Mounting Kit Included
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 0 - 90% (non-condensing)
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 0 °C